Geri Git   Frmsinsi.net - Hakkında Bilgi - Nedir > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
illerde, liseleri, okulları, polis, vardır, şehirlerde

Polis Liseleri Hangi İllerde Vardır? Polis Okulları Hangi Şehirlerde Vardır?

Eski 09-11-2012   #1
FrmSinsi

Polis Liseleri Hangi İllerde Vardır? Polis Okulları Hangi Şehirlerde Vardır?

Polis liseleri hangi illerde vardır? Polis Okulları Hangi Şehirlerde Vardır?
Polis liseleri hangi illerde vardır? Polis Okulları Hangi Şehirlerde Vardır?
Ankara Polis Koleji, lise derecesinde eğitim ve öğretim yapmak üzere 15061938 tarihinde Atatürk’ün direktifleri ile kurulmuş, Anıttepe’deki Polis Enstitüsü binasında faaliyete geçmiştir 1979 yılında yabancı dil gereksinimi duyulup hazırlık sınıfı konularak eğitim süresi dört yıla çıkarılmış olup, 2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığının orta öğretim kurumlarındaki hazırlık sınıfını kaldırması ile birlikte Polis Koleji Müdürlüğü de hazırlık sınıfını kaldırarak 4 yıllık eğitime geçmiştir Müfredatı geliştirilerek Fen Lisesi statüsünde ve fen alanında eğitim yapmaya başlamıştır Bakanlar Kurulunun 19092004 tarih ve 2004/7935 sayılı kararları ile Bursa iline de Polis Koleji açılmış olup, 2005 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır
1985 yılında Ankara'ya ek olarak İzmir, İstanbul ve Afyon'da da Polis Kolejleri açılarak Polis Koleji sayısı 4'e çıkmıştır 1988 yılında ise Afyon Polis Koleji kapatılmış ve öğrenciler yeni açılan Adana ve Kayseri kolejlerine aktarılmıştır Böylece 1988 yılında Polis Kolejleri'nin sayısı 5'e çıkmıştır 1992 yılında Adana, Kayseri ve İzmir Polis Kolejleri, 1994 yılında ise İstanbul Polis Koleji kapatılmış ve Polis Meslek Yüksekokulu olarak faaliyetine devam etmiştirİzmir Polis Koleji kurulduğu 1985 yılından kapandığı 1992 yılına kadar 549 öğrenci mezun vermiştir İstanbul Polis Koleji kurulduğu 1985 yılından kapandığı 1994 yılına kadar 1102 öğrenci mezun vermiştir Kayseri Polis Koleji kurulduğu 1988 yılından kapandığı 1992 yılına kadar 244 öğrenci mezun vermiştir Adana Polis Koleji kurulduğu 1988 yılından kapandığı 1992 yılına kadar 267 öğrenci mezun vermiştirAnkara Polis Koleji kurulduğu 1938 günümüze kadar 7093 öğrenci mezun vermiştir Kurulduğu günden bu güne polis kolejlerinden toplam 9255 öğrenci mezun olmuştur
Şuan Ankara Polis Koleji'nin 674, Bursa Polis Koleji'nin 260 öğrenci mevcudu bulunmaktadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları
Görünüm Modları

sorsorgula.com