İlgili Minör

Eski 08-21-2012   #1
FrmSinsi
Varsayılan

İlgili Minör
İlgili minör Majör gama ismini veren Majör gam bir parçanın yapılış şeklidir Minör gam a göre daha baskın tonlar hakimdir ve daha coşkuludur

notanın 1,5 ses gerisindeki nota o majör gamın ilgili/asıl minörüdür
örn:
C D E F G ``A`` B ``C``

C A majör gamının ilgili minörüdür

Bu makale, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki İlgili minör maddesinden kopyalanmıştır Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında özgürce kullanılabilirNota Devletler Hukuku terimi Devletler arasındaki diplomatik yazışmalarda kullanılan, genelde siyasi ve askeri konularda olan, bir devletin, herhangi bir devletten veya devletlerden belli bir zaman içinde yerine getirilmesini talep ettiği hususları ihtiva eden diplomatik belge


Nota, muhatap devletlerin, veren devlet nezdindeki diplomatik temsilcisine verilmek suretiyle yapılır Notanın çeşitli şekilleri vardır:


azılı Nota: Yüksek seviyede, hitap şekilli olarak kullanılır Bir mekt

Alıntı Yaparak Cevapla
 
Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları
Görünüm Modları


sorsorgula.com
Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
FrmSinsi.net hakkında yapılacak tüm şikayetlerde ilgili adresimizle iletişime geçilmesi halinde kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gereken işlemler yapılacaktır. İletişime geçmek için buraya tıklayınız.