Geri Git   Frmsinsi.net - Hakkında Bilgi - Nedir > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dilek, duası, dönmesi, sevdiğinin, suresi, yasin

Sevdiğinin Dönmesi için Yasin Suresi ile Dilek Duası

Eski 06-27-2012   #1
FrmSinsi

esselamu aleykum bu konuda bikaç şey söylemek istiyorum allah azze ve celle dua etmeyenlerin kibir ehli olduklarını bildiriyor çünkü dua ibadettir ve ibadet çeşitlerinden bir çeşittir tabikide herkes dua etmeli allah kuldan ayakkabı bagcıgını dahi istemesini gerektigini bildiriyor ama çok önemli bir husus var sizler sevdiginin dönmesi için yasini suresini okuyun diyorsunuz bunu demeniz için allah ve resulünün bunu emretmesi lazım ve malesef buda emredilmemiş birşey daha söylemek istiyorum bir dua edicekseniz haramı deyil helali istemelisiniz bizler dua ettigimizde bekleriz allahın dilemesini deyilmi bizler kendimizi parçalasakta dua ettigimiz şeyin olması için allah dilemedikçe boş onun dilemesi için sabırla ve namazla dua edelim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #2
FrmSinsi

0rh4n Nickli Üyeden Alıntı

Bizim dua ile döndüğünü sandığımız insanlar belki gerçekten döndüğü için dönüyorsa?Ya biriyle barışmak için dua ediyorsak ve bu kişi barışmak istediği için barışıyorsa?Bu kişinin kendi elindeAllah bizi özgür bırakmıştırHer açıdan özgürüzHiç bir kulunun rızkını kesmezDua edenin de etmeyenin dePeki Allah bizi özgür bırakmışsa neden dua ile istediğimiz kişinin içine sevgi veya pişmanlık atıp geri döndürsün?Özgür değilmiyiz biz?

Bizleri özgür biraktiysa niçin ozaman dua ediyoruz ? Aradaki ince cizgiyi göruceksin farkediceksin ozamanAslinda ayni şeyi konusyoruz ama farkli yönlerden

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #3
FrmSinsi

ALLAH nsıl tovbemızı kabul edıyorsa , ben gunah ısşledıgımı fark edttıgımde ALLAH IM benı affet dıye yalvarıyorsam , bır dılegım oldugun da da ALLAH IM sen kabul eyle dıye yalvarıyorum , benım anlayısım kı bırcok arkadaşımın kı de bu , kul ısterse ALLAH verır ,
dua lar vesıledır
bu arada sua yı paylaşan arkadaşım sana teşekkur ederım,
her mubın de verdıgın duayı okuyunca , surenın en başına mı donuyoruz ,
acıklarsan sevınırım ,

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #4
FrmSinsi

Valla orhan bu yorumları yapanın sen oldugunu görunce cok sasirdimNeden miDemişssin ki dua ile gideni geri döndüremezsin demişssin

Bizler Kuluz ve Allah a el açıp dua ediyoruz Bunun takdirinide verecek olan Allah tır ne için dua ediyoruzİnsan olduğumuz ve insan nefismizin çektiği şeyler için dua ediyoruz

Ve Allah değilmidir bizlerin duasini kabul eyleyecek olanHakkımızda hayırlı ise kabul eder degilse kabul etmezSen Allah tan istiyorsun yoldaki vatandastan degil

Yasini şerif Kuranin kalbidirVe ben bir çok kişiye Yasini serif okutturdum ve birçoğuda sevgilisiyle baristi Bu yasini serifin vesilesi ile Allah a edilen duanin sayesindeDuayı kabul eden Allah tır Yasini şerif te burda vesildir

Yorumlarini okuyunca inan cok fazla sasirdim

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #5
FrmSinsi

sevdiğinin dönmesi için yasin suresi ile dilek duası

2 rekat namaz kıl, niyet ederek yasin suresini okumaya başlaher mübin durağına gelince;
102 defa "Allahümme ya mübin"
7 defa " Allahümme ya camiaannasi li yevmin la raybe fihi" dersin sonra tekrar başa dönerek aynı işlemi yasin bitinceye kadar tekrar edersin yasin bitince de
" Ya Rabbi, yasini şerif hürmetine, mübin ismi şerifi hürmetine, cami ismi şerifi hürmetine, oğlu tez vakitte bana geri dönsün, mutluluğumuz yeniden oluşsun, yuvamız olsun, barış olsun, huzur olsun, aramızda yeniden büyük sevgi olsun, mutlulukla beni ve onu bir yuvada buluştur" diye dua edersin

sevgilimle küs olduğum dönemde asera'dan rica etmiştim babaannesine barışmak için okunacak dua sorarmısın diye, oda sağolsun ilgilendi, bu duayı söylemiş, hayırlısı ise döner demiş babaanneside okumak isteyen arkadaş olur diye burda paylaşmak istedim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları
Görünüm Modları

sorsorgula.com