Amonyum Hidroksit

Eski 06-05-2011   #1
Şengül Şirin
Varsayılan

Amonyum HidroksitAMONYUM HİDROKSİT

Amonyum hidroksit,amonyak gazının sudaki çözeltisi ve amonyağın ticari amaçla en çok kullanılan biçimi.( yanlış bir adlandırmayla,ama yaygın bir biçimde bu çözelti amonyak olarak da anılır.) keskin,kendine özgü bir kokusu olan,renksiz bir sıvıdır.Derişik amonyum hidroksit deriye değdiği zaman yanıklara neden olabileceği için evlerde temizlik amacıyla seyreltik amonyum hidroksit kullanılır.

Sudaki çözeltisi genellikle NH4OH formülü ile gösterilse de,gerçekte bol miktarda su ve amonyak ( NH3) ile az miktarda amonyum iyonu ( NH4) ve hidroksit iyonundan (OH-) oluşan çözeltideki NH4OH moleküllerinin sayısı çok azdır.


Kaynak;AnaBritannica cilt 2 frmsinsi.net için derlenmiştir.

__________________
Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.
Alıntı Yaparak Cevapla
 
Yorum yazmak için üye olmanıza gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları


sorsorgula.com
Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
FrmSinsi.net hakkında yapılacak tüm şikayetlerde ilgili adresimizle iletişime geçilmesi halinde kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde gereken işlemler yapılacaktır. İletişime geçmek için buraya tıklayınız.