Dershane Ankara Https://www.odtululeraktifegitim.com/

Eski 05-10-2017   #1
stajer

Dershane Ankara Https://www.odtululeraktifegitim.com/

ANKARA DERSHANE
Türk eğitim sistemi yıllardan beri düzensiz ve belirsiz bir şekilde ilerlemektedir. Okullarda müfredata göre verilen eğitim ile ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınavlar arasındaki tutarsızlık da tartışmaya neden olmaktadır. Merkezi sistem tarafından yapılan sınavlara hazırlık için sınava girmek isteyen adayların aldıkları eğitim yetmez. Böyle olunca da adaylar sınava hazırlanabilmek için alternatif yollar ararlar. Dershaneler de bu eksikliğe alternatif olan eğitim kurumlarıdır. Dershane Ankara'da oldukça yaygın olan bir eğitim kurumudur. Dershaneler özellikle merkezi sınav sistemi ile birebir uygun olan ve gereken eğitimi verdiği için adaylar için çok önemlidir. Adaylar sınavlara neredeyse sadece dershanelerde hazırlanmaktadır.
Alanında uzman ve sınavlar konusunda tecrübeli kadrolarıyla, merkezi sınavlarla hem içerik hem de yöntem bakımından paralel bir şekilde eğitim programı hazırlarlar. Bu sistem ÖSYM'yi devamlı olarak takip eder. Sistemde oluşan herhangi bir değişiklikte zaman kaybetmeden kendi sisteminde de bu değişikliği gerçekleştirir ve adayları konuyla alakalı bilgilendirir. Bu dershaneler bir çok uygulama ile verdikleri eğitimi zenginleştirmiştir. Örnek vermek gerekirse merkezi sınavlarla birebir benzer olan denemeler yaparlar. Bu denemeler adayın eksik kaldığı yerlerin tespitinde kullanılır. Aynı zamanda adaylar bu denemeler sayesinde temsili olarak sınav ortamını yaşayarak stres yönetimini de yapmaya çalışırlar. Ankaradaki dershaneler'de adaylar tarafından oldukça yoğun bir şekilde talep edilen dershanelerdir.
Dershanelerin çeşitli uygulamalarına bakacak olursak bunlardan biride çalışma kamplarıdır. Linke tıklayarak görebilirsiniz https://www.odtululeraktifegitim.com/ . Bu kamplarda adaylar yoğun bir programa tabi tutularak, hızlandırılmış programlarla eksik kalan konuları yada önemli olan derslerinin eğitimini alırlar. Yada bu kamplarda deneme çözerek durumlarını tespit ederler. Ayrıca dershaneler uzman rehber öğretmen kadrolarıyla adaylara rehberlik hizmeti de verirler. Adaylar için sınava hazırlık süreci oldukça stresli bir dönemdir. Bu dönemde aday bazen sağlıklı kararlar veremeyebilir bu noktada rehberlik öğretmenleri adaya yardımcı olurlar. Ankara'da bulunan rehberlik öğretmenleri de oldukça tecrübeli ve başarılı öğretmenlerdir.
Genel olarak baktığımızda Ankara dershane çeşitliliği bakından zengin bir şehrimizdir. Başarısı herkesçe bilinen bir çok büyük kurum merkezini Ankara'da kurmuştur. Bu da Ankara'nın dershane bakımından tercih edilen büyük bir şehir olmasını sağlamıştır. Öyle ki imkanı olan bazı adaylar sınavlara hazırlanabilmek için Ankara'ya taşınır.

Alıntı Yaparak Cevapla

Yorum yazmak için üye olmanıza gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

sorsorgula.com