Geri Git   Frmsinsi.net - Hakkında Bilgi - Nedir > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
açıklanacağı, duyurdu, sonuçları, sonuçlarının, tarihi, yks, ösym

ÖSYM YKS Sonuçlarının Açıklanacağı Tarihi Duyurdu! (YKS Sonuçları)

Eski 3 Gün Önce   #1
Şengül Şirin

ÖSYM YKS Sonuçlarının Açıklanacağı Tarihi Duyurdu! (YKS Sonuçları)

ÖSYM YKS sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu! (YKS sonuçları)

Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) YKS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi adaylara duyurdu Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen YKS sınavının ardından sınav soru ve cevapları resmi site üzerinden erişime açılmıştı Merak içinde sonuçların açıklanacağı tarihi merak eden adaylara sevindiren haber ÖSYM'den geldi YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu

Üniversite sınavına giren milyonlarca öğrenci sonuçların açıklanmasını bekliyor Tüm gözler ÖSYM'de Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınava giren adaylar tarafından merakla beklenen YKS sonuçları, 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak Adaylar, ÖSYM’nin aday işlemleri sistemine aday şifresi ve TC kimlik numarası ile girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecekler ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlayacağı sınav sonuçları tebliğ niteliğinde olacak ve ayrıca adayların adreslerine sonuç belgesi gönderilmeyecek

Sonuç belgesinde adayın; TYT puanı, ortaöğretim başarı puanı, yerleştirmede kullanılacak puanı ve başarı sıralaması, eğer varsa AYT ve YDT puanları ile başarı sıralamaları yer alacak Adaylar, puanlarına ve başarı sıralamasına göre tercih listelerini oluşturacaklar

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sonuçları ÖSYM tarafından 31 Temmuz’da açıklanacak Sonuçlar açıklandıktan sonra adaylar, tercih listelerini 7-14 Ağustos tarihleri arasında oluşturacak ÖSYM tarafından tercih süreci başladığında, 2018 yılı tercih kılavuzu da yayınlanacak Adaylar tercih kılavuzunu inceleyerek yükseköğretim programları arasında tercihlerini yapacaklar Tercih listeleri oluşturulduktan sonra adaylar, puanlarına ve tercih sıralamalarına göre yükseköğretim programlarına yerleştirilecek İlk tercih işlemi sonucunda boş kalan kontenjanlar için adaylar, ikinci defa tercih işlemi yapabilecek

YKS tercihi yapacak olan adaylar, tercih listesine en fazla 24 program ekleyebilecek ÖSYM tarafından tanınan 24 tercih hakkının kullanılma zorunluluğu bulunmuyor Adaylar hedefleri doğrultusunda tercih listesini oluşturup, istenilen sayıda yükseköğretim programını listesine ekleyebilir Tercih listesi oluşturulurken en fazla istenilen programın ilk sıraya yazılması gerekir

2018 YKS BARAJ PUANI KAÇ OLACAK?

YKS sonuçlarına göre adayların tercih listelerini oluşturabilmesi için, 2018 YKS’de belirli bir puana ulaşmış olması gerekiyor Baraj puanına ulaşamayan adaylar, yükseköğretim programları için tercih yapamazlar Tercih yapılabilmesi için adayların; TYT’de en az 150 puana, AYT’de ise en az 180 puana ulaşması gerekiyor Sınavlarda belirlenen baraj puanlarına ulaşılması için, TYT’de 15 net ve AYT’de de 20 net yapılması zorunludur

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

frmsinsi.net